Wodzisławskie Centrum Kultury znów docenione

62
90
sloneczniki fot. Anna Szymanska

Prestiżowa nagroda „Słoneczniki” wyróżnia najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku do 14 lat.

Wodzisławskie Centrum Kultury kolejny raz zostało nominowane do nagrody „Słoneczniki”. Tym razem organizatorzy docenili konkurs dla młodych miłośników Lego i majsterkowania pn. YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca).

Co roku portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośrednik między miejscami edukacji i kultury a rodzicami, nagradza organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które maksymalnie przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów. Inicjatywy nominowane są w sześciu kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, muzyka, ruch, przyroda.

YETI – Young Explorer, Technician, Inventor (Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca) nominowane zostało w kategorii „Logika”. Wydarzenie było w tym roku organizowane po raz czwarty przez Wodzisławskie Centrum Kultury i Akademię Techniczną Małolata. Akcja polegała na tym, że uczestnicy budowali w domu ze swoich klocków lego dowolny projekt i zgłaszali go do konkursu. Następnie dzieci przynosiły swój projekt w dniu imprezy, a jury oceniało i wyłaniało zwycięzców. Każdy z uczestników mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania, co pozwoliło małym adeptom techniki dogłębnie poznać świat nauki.

Podstawowym założeniem nagrody „Słoneczniki” jest oddanie głosu nie tylko jury, ale także rodzicom, którzy są zdaniem organizatorów najlepszymi ekspertami w tej dziedzinie. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, doskonale wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego.

C
Fot. Anna Szymańska