27. Memoriał im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego

78
125

Kolejna edycja strażackiego memoriału przeszła do historii.

17 i 18 sierpnia miała miejsce 27. edycja Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego, wydarzenia dedykowanego pamięci dwóch strażaków, którzy zginęli podczas gaszenia pożaru lasów w Kuźni Raciborskiej w 1992 roku. Na zakończenie pierwszego dnia wydarzenia wystąpił zespół Feel.
Fot. Iwona Kwapisz

Pierwszego dnia Memoriału dzieci miały możliwość wzięcia udziału w Rowerowej Akademii Juniora. Do dyspozycji były rowery w różnych rozmiarach, kaski oraz rowerki biegowe dla najmłodszych. Na torze sprawdzić się można było m.in. na pagórkach, równoważni i rynnie.
Fot. Zuzanna Sczyrba

Wśród atrakcji pierwszego dnia tegorocznej edycji Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego był koncert zespołu Scarlett. Grającą rocka grupę tworzą osoby, które doskonaliły swoje umiejętności w Kuźni Kultury, a także pracowały w MOKSiR-ze w Kuźni Raciborskiej.
Fot. Iwona Kwapisz

W trzeciej edycji zawodów Firefighter Combat Challenge wzięło w nich udział 74 śmiałków z całej Polski, Czech i Słowacji, w tym strażacy z PSP Racibórz. Wśród konkurencji znalazły się: wnoszenie sprzętu na wysokość, wciąganie węża, symulacja wyważania drzwi, bieg z wężem i ratowanie poszkodowanego.
Fot. Katarzyna Przypadło

Na zakończenie 27. Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego wystąpił zespół Tabu, który dał bardzo energetyzujący koncert. Publiczność bardzo szybko dała się porwać do tańca w rytm takich przebojów „Jak dobrze cię widzieć” czy „Nie potrzeba nam nic”.
Fot. Piotr Wołoszyn