Raciborski Festiwal Średniowieczny po raz dziesiąty

1
210

Na wydarzenie zaprosili Drengowie Znad Górnej Odry.

W dniach 7-9 czerwca odbył się jubileuszowy, X Raciborski Festiwal Średniowieczny. W piątek Drengowie Znad Górnej Odry zorganizowali prelekcję historyczną dla szkół i przedszkoli na Zamku Piastowskim, a także pokazy walk u zbiegu ul. Długiej i rynku przy dźwiękach muzyki zespołu Ketrar.

Główne atrakcje miały miejsce przy Arboretum Bramy Morawskiej. W sobotę można było zobaczyć manewry wojów i turniej łuczniczy dla odtwórców czy uczestniczyć w warsztatach rzemiosł dawnych i szkole walki dla dzieci. W programie znalazła się także widowiskowa wielka bitwa wojów. Teatr Rozrywki Trójkąt zaprezentował spektakl pt. „Czego nie wiecie o królach”, a wieczorem przed publicznością wystąpiły zespoły Roderyk i Żywiołak.

Na niedzielę zaplanowano walki drużynowe na „moście” oraz turnieje: łuczniczy dla publiczności, walk wojów i szkoły walki dla dzieci. Na scenie wystąpiła grupa Ketrar. Ponadto Drengowie zaprosili na prelekcje historyczne z oprowadzaniem po obozowisku, pokazy rzemiosła dawnego, występy kuglarzy i grajków ulicznych czy jarmark rękodzieła współczesnego.

KP
Fot. KP, Iwona Kwapisz