Prezent WOŚP-u dla szpitala w Rydułtowach

108
120
rydultowy

Nowy cyfrowy aparat rentgenowski DX-D 100 z bezprzewodowy detektorami, który zapewnia najwyższą jakość obrazu wraz z możliwością pełnej integracji z systemami RIS/PACS. Sprzęt dla lecznicy podarowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Aparat dzięki technologii FreeView tj. teleskopowemu ramieniu i składanej kolumnie, daje możliwość łatwego i bezpiecznego przemieszczania się w pomieszczeniach szpitala. System wspiera oprogramowanie do przetwarzania obrazów, które automatycznie analizuje charakterystyki każdego badania i odpowiednio dobiera parametry przetwarzania z uwzględnieniem dawki promieniowania, rodzaju zdjęcia i wymagań dodatkowych, zapewniając najwyższą jakość obrazów i widzialność szczegółów diagnostycznych.

Dzięki swojej mobilności aparat umożliwia szybkie dotarcie do pacjenta i może być obsługiwany tylko przez jedną osobę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wspiera tych najbardziej bezbronnych, czyli dzieci, w walce z chorobami. Od początku swojego istnienia przekazała już szpitalowi w Rydułtowach sprzęt o wartości ponad 124 tys. zł. Były to m.in.: urządzenia do przesiewowego badania słuchu wśród noworodków, pulsoksymetry, inkubatory, monitory nieinwazyjne czy aparat EKG.

Dariusz Niestroj