398 wniosków raciborzan w ramach programu PONE

97
98

Liczba zadań ujęta we wnioskach raciborzan wyniosła 488.

Mieszkańcy Raciborza podczas naboru w miejskim Programie Ograniczenia Niskiej Emisji złożyli 398 wniosków, jednak liczba zadań ujęta w tych wnioskach wynosi 488. Wynika to z faktu, że niektórzy raciborzanie wnosili jednocześnie o dotację np. na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

W trakcie naboru mieszkańcy domów jednorodzinnych złożyli 224 wnioski na dotację do wymiany źródła ciepła. 217 wniosków dotyczyło dofinansowania do kotła gazowego, 5 wniosków pomp ciepła, a w przypadku 2 wniosków mieszkańcy ubiegali się o dofinansowanie do miejskiego ciepła. Mieszkańcy domów wielorodzinnych złożyli natomiast 40 takich wniosków.

Raciborzanie złożyli 200 wniosków na termomodernizację zarówno ścian, jak i dachów oraz 24 wnioski na dotację do źródła ciepłej wody użytkowej pochodzącego z energii odnawialnej, czyli kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne jest również celem działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W tym celu realizowany jest program priorytetowy „Czyste Powietrze”, w ramach którego osoby fizyczne będące właścicielami domów jednorodzinnych lub osoby posiadające zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego mogą ubiegać się o dotacje i pożyczki.

c
Fot. pixabay

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.