Dzień Jabłoni w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

205
140

Jak pachną i smakują jesienne jabłka? Sporo atrakcji czekało na gości 7 października w ŚOB w Mikołowie.

7 października w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie odbył się Dzień Jabłoni w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Podczas imprezy odbyło się m.in. jabłkowe sudoku, warsztatowo, zielarium, dzika droga, recyklingowe konkursy. Można było zobaczyć rośliny w powiększeniu, film „Drzewa wokół nas”.

– Jesienne święto minęło w pięknej, słonecznej aurze. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i tych trochę starszych. Każdy miał okazję schrupać pyszne jabłko, pochodzące z kolekcji sadowniczej Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty edukacyjne prowadzone przez pracowników i edukatorów Śląskiego Ogrodu Botanicznego, a także liczne warsztaty manualno-kreatywne oraz zabawy ruchowe – wspominają organizatorzy.

W ramach imprezy odbył się również finał całorocznego konkursu „Zielony Odkrywca”. Nagrody otrzymało 80 dzieci. Ponadto organizatorzy przygotowali warsztaty przyrodnicze pod nazwą „Zgrana rodzina”. Przedsięwzięcie wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

– Dziękujemy wszystkim gościom za liczne przybycie i wspaniałą zabawę podczas Dnia Jabłoni. Sezon imprez plenerowych powoli dobiega końca. Ostatnie święto, Dzień Śnieżynki, odbędzie się 2 grudnia. A jak grudzień to wiadomo – kiermasz świąteczny, wprowadzający nas w czas Bożego Narodzenia. Już dziś gorąco zapraszamy! – zaprasza Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie.

/KJ/
Fot. FB ŚOB Mikołów

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.