KTT SPIN tanecznie świętował swoje 35-lecie

5
249
Wodzisław: 35-lecie KTT SPIN w WCK

Na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury KTT SPIN zaprezentował swoje najnowsze choreografie. Dla widzów, oprócz tańców, przewidziano również występy wokalne czy instrumentalne.

KTT SPIN, działający w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w WCK, od lat z sukcesami bierze udział w przeglądach i festiwalach tańca, mistrzostwach Polski, Europy a nawet – Świata (w 2010 r. formacja została zaproszona do reprezentowania Polski podczas Mistrzostw Świata w Moskwie). Wodzisławski SPIN specjalizuje się zarówno w tańcach latynoamerykańskich, jak i standardowych. Formacja nie tylko występuje, ale również – wciela się w rolę organizatora. Co roku, z inicjatywy KTT SPIN, w Wodzisławskim Centrum Kultury odbywa się Gala Taneczna MIX, na którą przyjeżdżają formacje taneczne z całej Polski.

24 czerwca br. na koncert z okazji 35-lecia istnienia Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN zaprosiło Wodzisławskie Centrum Kultury. Podczas jubileuszowej gali, widzowie zobaczyli najnowsze choreografie formacji przygotowane głównie przez Elżbietę Lasocką z Wodzisławskiego Centrum Kultury przy współpracy tancerzy SPINu. Do przygotowania grupy przyczynili się również Jakub Żurek i Sebastian Lasocki, trenerzy młodszych grup.

Oprócz tańców latynoamerykańskich i standardowych, na widzów czekały dodatkowe atrakcje, takie jak występy wokalne czy instrumentalne. Na deskach WCK zaprezentowała się też nowa grupa SPINu – Szafir, którą tworzą rodzice młodych tancerzy.

Piękne choreografie, barwne stroje w połączeniu z energią i zaangażowaniem członków formacji od lat pozwalają KTT SPIN zdobywać serca publiczności podczas krajowych, jak i międzynarodowych przeglądów – nie inaczej było podczas widowiskowego jubileuszu w Wodzisławskim Centrum Kultury.

/k/
Fot. Kamila Kowalska