Termomodernizacja przychodni w Wodzisławiu Śl.

191
58

We wrześniu budynek przychodni przy ul. Leszka 10 w Wodzisławiu Śl. zyska nie tylko na wyglądzie, ale przede wszystkim będzie bardziej przyjazny dla środowiska.

Rozpoczęła się termomodernizacja budynku przychodni zdrowia przy ul. Leszka 10 w Wodzisławiu Śl. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Koszt inwestycji to 790 tys. zł. Prace powinny zakończyć się w drugiej połowie września bieżącego roku.

Inwestycja obejmuje: ocieplenie stropodachu przy użyciu styropapy; ocieplenie stropodachu za pomocą płyt z wełny mineralnej w przestrzeni międzystropowej; zmniejszenie wymiarów stolarki otworowej poprzez zamurowanie i ocieplenie styropianem; częściową wymianę okien i drzwi zewnętrznych; ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem; ocieplenie ścian piwnic styrodurem.

Termomodernizacja pozwoli zmniejszyć emisję zanieczyszczeń szacunkowo o ok 65%, a zużycie energii o 60%. Umowę na realizację robót podpisano w wodzisławskim starostwie 23 maja. Wykonawcą jest Zakład Stolarski i Remontowo-Budowlany Toman – Daniel Toman.

Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.

/j/

„Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach”.