Ewelina Kamczyk. Królowa Strzelczyń z Krzyżanowic

118
396
Ewelina Kamczyk

22-letnia piłkarka gra obecnie w klubie Górnik Łęczna. W sezonie 2016/2017 na 66 rozegranych spotkań, do bramki trafiała 67 razy. Zdobyła tytuł Królowej Strzelczyń. Jej talent, technika i „ukryta bomba atomowa” w prawej nodze zostały jednak dostrzeżone znacznie wcześniej, w 2014 roku otrzymała powołanie do Reprezentacji Polski.

 

Jest młoda, piękna, inteligentna, ma czarujący uśmiech i jeszcze bardziej czarujące nogi. Na swoim koncie zgromadziła już liczne osiągnięcia na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Nie, to nie jest opis żadnej supermodelki, chociaż pewnie i nią by mogła zostać. To Ewelina Kamczyk, pochodząca z Krzyżanowic, 22 letnia reprezentantka Polski w piłce nożnej oraz Ambasadorka Powiatu Raciborskiego.

Swoją karierę piłkarską rozpoczęła już jako kilkuletnia dziewczynka. Kiedy jej rówieśniczki z podwórka bawiły się w „dom”, „sklep” i być może w „doktora”, ona z uporem maniaka, namawiała swojego starszego brata, żeby zabrał ją na boisko, czego ten nie chciał nigdy robić. – Pamiętam, że za każdym razem, brat próbował się jakoś wymigać, żeby zabrać mnie na boisko.

W krzyżanowickim LKS-ie nauczyła się, że zawsze trzeba walczyć do końca i robi to w każdym meczu.

Było mu po prostu wstyd, że w tak zmaskulinizowane środowisko przyprowadza młodszą siostrę – wspomina Ewelina. Zawarli więc „dila”. Zawsze, kiedy wychodzili razem na boisko, ona musiała dźwigać wszystkie „toboły”, a on, zbytnio nie protestował, żeby ją ze sobą zabrać. Tym sposobem mała Ewelinka, obładowana korkami, kilkoma butelkami wody do picia, piłką do gry, w za dużym stroju piłkarskim, codziennie człapała za swoim bratem do swojego sanktuarium, którym było piłkarskie boisko. – Nie powiem, żeby na początku było łatwo. Żadna drużyna, nie chciała mieć dziewczyny w swoim składzie. To była dla nich ujma na honorze – śmieje się.

Czytaj więcej: https://raciborz.com.pl/2018/03/10/ewelina-kamczyk-krolowa-strzelczyn-z-krzyzanowic.html