X Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów

30
327
Bieg Pszów

Jubileuszowe zawody w zimowej scenerii przyciągnęły 135 uczestników, którzy rywalizowali w biegu oraz Nordic Walking.

 

Zimowa aura zastała biegaczy minionej niedzieli, 21 stycznia, na jubileuszowym X Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Organizatorami byli Urząd Miasta Pszów oraz Klub Sportowy „FORMA” Wodzisław Śl. 135 biegaczy oraz kijkarzy stawiło się na starcie na boisku przy OSP w Krzyżkowicach. Po krótkiej przemowie prezesa KS „FORMA”, Ireneusza Stachowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pszowie, Czesława Krzystały, punktualnie o godz. 11.00 uczestnicy wystartowali.

Biegacze mieli do pokonania 12 kilometrów, natomiast na zawodników Nordic Walking czekała trasa o długości 8 kilometrów. Przypomnijmy, że trasa dla kijkarzy została wydłużona do roku poprzedniego o 3 kilometry. Uczestnicy zmagali się z leśnymi ścieżkami oraz bardzo długim podbiegiem, który męczył zawodników na 2 kilometry przed metą. Dodatkowym utrudnieniem był zalegający śnieg, o czym przekonała się jedna z zawodniczek. Na pierwszych kilometrach zaliczyła upadek i niestety nie była w stanie kontynuować zawodów oraz potrzebowała interwencji medycznej.

Wśród biegaczy jako pierwszy linię mety przekroczył Damian Drożdż z czasem 00:41:50, nie zostawiając szans rywalom już od pierwszych kilometrów. Prawdziwa walka rozegrała się o drugie miejsce pomiędzy Mateuszem Mrówką i Kamilem Bednorzem. Szybszy o zaledwie 3 sekundy okazał się Mateusz Mrówka, uzyskując czas 00:44:16.

Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które rozdawał tradycyjnie Przewodniczący Rady Miejskiej w Pszowie, Czesław Krzystała. Każdy uczestnik mógł również skorzystać z posiłku regeneracyjnego. Po dotarciu ostatniego zawodnika do mety nastąpiła ceremonia wręczenia pucharów oraz nagród.

Poniżej przedstawiamy również wyniki biegu wśród kobiet oraz w kategorii Nordic Walking.

Bieg Kobiety:
I miejsce – Beata Wrońska, czas 00:55:02
II miejsce – Małgorzata Rencz, czas 00:55:43
III miejsce – Martyna Koczy, czas 00:57:47

Nordic Walking Mężczyźni:
I miejsce – Piotr Niechwiejczyk, czas 00:57:06
II miejsce – Eugeniusz Gembala, czas 00:57:38
III miejsce – Ryszard Kłyś, czas 00:58:23

Nordic Walking Kobiety:
I miejsce – Marzena Spychała, czas 01:06:25
II miejsce – Ewa Święcka, czas 01:08:47
III miejsce – Ewa Różewicz, czas 01:08:52

 

Arkadiusz Piechota