Aktorzy TWU zaprosili na „Opowieść wigilijną”

61
147
Wodzisław, TWU:

18 grudnia, w ramach Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystawił adaptację słynnego opowiadania Karola Dickensa, nawiązującego do Wigilii Bożego Narodzenia.

„Opowieść wigilijna” przedstawia historię skąpca Ebenezera Scrooge’a i jego głębokiej przemiany, zachodzącej w czasie nocy wigilijnej. Scrooge jest samotnikiem, nielubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. Jego podejście do życia diametralnie zmienia się pod wpływem wizyty trzech przerażających gości: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt przyszłych.

– W naszym spektaklu pokazujemy, że na przemianę nigdy nie jest za późno, a święta Bożego Narodzenia są doskonałym czasem do tego, by zmienić swoje nastawienie do innych ludzi – mówiła prezes TWU, aktorka i reżyserka przedstawienia, Olga Bauerek. Opowieść z przesłaniem, która poucza ludzi już od 1843 roku, poruszyła również wszystkich wodzisławian, obecnych poniedziałkowego popołudnia na wodzisławskim rynku.

/k/
Fot. Anna Łapka