Tragiczny wypadek wodzisławianki. Ola pilnie potrzebuje naszej pomocy

0
1097
Tragiczny wypadek wodzisławianki na gokartach. Ola pilnie potzebuje wsparcia

Pochodząca z Wodzisławia Śląskiego Ola Hübner, studentka PWSZ w Raciborzu, uległa poważnemu wypadkowi na torze kartingowym.

Do tragicznego zdarzenia na torze kartingowym w Zwardoniu doszło 12 listopada. W czasie jazdy gokartem, szalik 21-letniej Oli został wciągnięty w tylną oś napędową koła, wskutek czego zacisnął się wokół szyi młodej kobiety. Nieprzytomna wodzisławianka, w ciężkim stanie, została przetransportowana śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala. Podczas wypadku, u młodej kobiety doszło do uszkodzenia kręgów w odcinku szyjnym wraz z rdzeniem kręgowym.

Na miejscu nieszczęśliwego wypadku przez kilka godzin pracowali policjanci. Przesłuchano też już pierwszych świadków. Jak ustalili mundurowi, szalik Oli, gdy ta wsiadała do pojazdu, schowany był pod kurtką. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Żywcu. Śledztwo toczy się w sprawie narażenia na szczególne niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Tragiczny wypadek w Zwardoniu. Wodzisławianka walczy o zdrowieObecnie wodzisławianka znajduje się na oddziale intensywnej terapii a jej ciało jest sparaliżowane od szyi w dół. Ola przeszła kilka operacji ratujących jej życie, jednak w tej chwili pilnie potrzebuje pomocy finansowej, bez której nie jest w stanie rozpocząć odpowiedniego leczenia i bardzo kosztownej rehabilitacji.

Ola Hübner jeszcze do niedawna czerpała z życia pełnymi garściami. Kochająca ruch młoda wodzisławianka jest studentką trzeciego roku wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Jej przypadek pokazuje nam, jak nieprzewidywalne i kruche jest nasze życie.

Każdy, kto chce pomóc Oli, może to zrobić wspierając finansowo jej leczenie poprzez stronę internetową: zrzutka.pl/jesde2. Za każdy gest wsparcia, w imieniu Oli, dziękują jej bliscy i przyjaciele.

/k/