Milion kroków przez Izrael

4313
166

– Miałem wrażenie, że nie mogę oderwać oczu od tego, co było dookoła mnie. Wydawało się, że każda góra, każde wzgórze ma kompletnie inny kształt, zupełnie inny kolor – opowiadał podróżnik, pokazując słuchaczom, jak fascynujące mogą być długie tygodnie spędzone na wędrówce przez pustynię.

Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego gatunku w Polsce, która rokrocznie przyciąga coraz więcej zainteresowanych podróżami i relacjami podróżników. W tym roku, w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się już XIV edycja przedsięwzięcia. Na przestrzeni czasu zmieniały się miejsca, prelegenci, ale idea zawsze pozostawała taka sama. – Chcemy przybliżać ludziom świat. Pokazać jego piękno i zachęcać do podróżowania. Dążymy do tego, aby przestali bać się odkrywania nowych miejsc. Chcemy zerwać z ogólnie panującym strachem przed światem, dlatego każdego roku staramy się zapraszać podróżników, którzy zwiedzali przeróżne zakątki globu – przekonuje Dawid Wacławczyk, pomysłodawca Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki.

Gościem tegorocznej edycji festiwalu był m.in. podróżnik Łukasz Supergan, który spędził łącznie kilka lat w aż 40 krajach Azji, Europy i Ameryki Północnej. Jest autorem książek i artykułów, dwukrotnie wyróżniony został na spotkaniach „Kolosów”, nominowany do 2 nagród „Travelera” National Geographic. Jego pasją są długodystansowe wędrówki piesze.

Podczas XIV Raciborskiego Festiwalu Podróżniczego Wiatraki, Łukasz Supergan opowiedział o swoim marszu Izraelskim Szlakiem Narodowym. O jego wrażeniach z pobytu w tym pustynnym kraju przeczytać możecie tutaj: https://raciborz.com.pl/2017/11/15/milion-krokow-przez-izrael.html.

Fot. Ireneusz Burek
Katarzyna Krentusz