24-godzinny charytatywny maraton pływacki na wodzisławskiej Mancie

100
85
Manta Wodzisław

Podczas maratonu odbędzie się zbiórka pieniędzy na zakup elektrostymulatorów, które otrzyma szpital powiatowy w Wodzisławiu Śl.

– Od 5 lat cyklicznie w dniach 10-11 listopada organizujemy na Krytej Pływalni Manta w Wodzisławiu Śl. akcję charytatywną „24 godzinny Maraton Pływacki”. Jest to największe wydarzenie sportowe w mieście i największa cykliczna tego typu akcja w województwie śląskim. Co roku w akcji uczestniczy około pół tysiąca uczestników. W tym roku będziemy zbierali środki na zakup jak największej ilości elektrostymulatorów, które zostaną przekazane na rzecz szpitala powiatowego w Wodzisławiu Śl. – zachęca do udziału wszystkich chętnych miłośników pływania Mariusz Blazy, kierownik Krytej Pływalni Manta.

Akcję wspiera wodzisławski WOPR. – Około 30 ratowników WOPR Wodzisław Śl., będzie zabezpieczało „24-godzinny Maraton Pływacki”. Przez całą dobę ratownicy wodni, będą zabezpieczać imprezę, sędziować na poszczególnych torach oraz pomagać w organizacji akcji. Wielu, mimo całonocnego dyżuru, zapowiedziało, że rano wejdą popływać, by pomóc nie tylko swoim wolontariatem, ale również przepłyniętym dystansem – cieszą się organizatorzy akcji.

„24-godzinny Maraton Pływacki” na Krytej Pływalni Manta w Wodzisławiu Śl. rozpocznie się 10 listopada o godz. 22:00 a zakończy 11 listopada o godz. 22:00. W akcji każdy może wziąć udział, wystarczy przepłynąć 50 metrów a wkład będzie odnotowany. Wstęp jest płatny – 3 zł. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Na czym polega akcja? Dlaczego ważne jest, by przepłynąć jak najwięcej? – Aby akcja odniosła sukces muszą współgrać dwa ogniwa – pływanie i sponsorzy. Sponsorzy dobrowolnie deklarują stawkę za każdy przepłynięty kilometr. Im więcej zostanie przepłyniętych kilometrów tym więcej sponsorzy przekażą pieniędzy – wyjaśniają organizatorzy.

/j/