Racibórz: Fundacja Fun&Play zaprasza na „Festiwal Futbolu”

121
173
Racibórz: Fundacja Fun&Play zaprasza na

Turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców rozegrany zostanie 8 października. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

8 października, w godzinach od 8:00 do 18:00, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Łąkowej 31 rozegrany zostanie turniej „Festiwal Futbolu” dziewcząt i chłopców urodzonych w 2007 roku i młodszych.

Podczas turnieju wystąpi 10 drużyn z Raciborza i okolic. W sumie, o miano najlepszego zespołu rywalizować będzie około 120 młodych adeptów piłki nożnej.

Organizatorem turnieju piłki nożnej „Festiwal Futbolu” jest Fundacja Sportowa „Fun&Play”, której głównym celem jest organizacja imprez sportowych na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie oraz wspieranie i rozwój klubów piłkarskich z okolic Raciborza. Podczas październikowej rywalizacji, uczestnicy (kluby), oprócz śwetnej zabawy, pucharów, medali i nagród indywidualnych, otrzymają profesjonalny sprzęt do trenowania o wartości 2000 zł.

– Fundacja „Fun&Play” chce zakorzenić u najmłodszych miłość do sportu i zdrowej rywalizacji, empatię do drugiego człowieka, odwagę w niesieniu pomocy oraz pozytywne nastawienie do otaczającego świata. Nagrody, jakie wybraliśmy i chcemy przekazać najlepszym uczestnikom, są najczęściej poza zasięgiem klubów. Chcielibyśmy, by najmłodsi adepci piłki nożnej szkolili się na najlepszym sprzęcie, na jakim pracują najmłodsi w klubach zza granicy – wyjaśnił prezes zarządu Fundacji „Fun&Play”, Robert Łysik.

publ. /k/
Fot. pixabay