WCK: Salsoteka dla dzieci i dorosłych z Mili Moreną

259
95
Wodzisław, WCK: Salsoteka dla dzieci i dorosłych z Mili Moreną

1 sierpnia zajęcia w Wodzisławskim Centrum Kultury poprowadzi gwiazda kubańskiej muzyki z Hawany, roztańczonej stolicy Kuby.

Mili Morena ukończyła szkołę baletową Prodanza i muzyczną Paolita Concepcion. W ekskluzywnej formacji Conjunto Folclorico, Milagros poznała tajniki afrokubańskich tańców i osiągnęła w nich najwyższy poziom. Tancerka ma na swoim koncie współpracę ze znanymi na całym świecie autorytetami kubańskiej muzyki, takimi jak: Los Van Van, Grupo Moncada, Paulo FG, Dan Den czy Pachito Alonzo. Jako piosenkarka występowała w wielu prestiżowych teatrach i klubach w Hawanie. Śpiewała również z Omarą Portuondo, znaną w Polsce z projektu Buena Vista Social Club. W naszym kraju współpracowała m.in. z formacją Salsa Tropical Jose Torresa, Calle Sol Reya Ceballo. Obecnie występuje u boku świetnych, krakowskich muzyków, czyli zespołu FORTET.

Salsoteka z Mili Moreną w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się 1 sierpnia. Na zajęcia obowiązują zapisy (liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń). Koszt udziału w salsotece to 7 zł. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie, lub osobiście w sekretariacie WCK. Początek zajęć zaplanowano na godz. 10:00.

publ. /k/