Radlin: Opera przy fontannie

2407
225
MOK Radlin: Opera przy fontannie. Sonori Ensemble

5 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie zaprasza na koncert Orkiestry Dętej „Marcel” oraz Galę Operowo-Operetkową w wykonaniu Międzynarodowej Grupy Operowej „Sonori Ensemble”.

Uczta dla uszu przy fontannie rozpocznie się o godz. 20:00. Przed słuchaczami wystąpi Orkiestra Dęta „Marcel”, pod dyrekcją Franciszka Magiery oraz Międzynarodowa Grupa Operowa „Sonori Ensemble” w składzie: Agnieszka Drożdżewska (sopran, Wrocław), Anna Wilczyńska (sopran, Wrocław), Izabela Strzelecka (mezzosopran, Wrocław), Leszek Solarski (bas, Kraków), Przemysław Winnicki (fortepian, Berlin).

Międzynarodowa Grupa Operowa „Sonori Ensemble” to zespół artystów operowych z Wiednia, Pragi i Wrocławia. Jego członkowie aktywnie występują na scenach europejskich, są ponadto laureatami zagranicznych konkursów wokalnych. Grupa działająca od 2012 roku ma na swoim koncie już ponad 200 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury w Polsce i za granicą.
Gala operowo-operetkowa w wykonaniu „Sonori Ensemble” to program, podczas którego zabrzmią słynne czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe i popularne piosenki, oprawione barwnym komentarzem.

Tradycyjnie, na „Operę przy fontannie” słuchacze zapraszani są z koszykami piknikowymi i swoimi krzesełkami.

publ. /k/