Gołębi problem w Raciborzu. Sanepid i hodowcy ostrzegają przed dokarmianiem

83
195

– W ten sposób gołębie ściągamy do siebie. To pierwsza zasada, której należałoby przestrzegać, żeby nie było problemu z gołębiami – podkreśla Karina Talabska, dyrektor PSSE w Raciborzu. 

 

Radny Leszek Szczasny ostrzega przed gołębiami mnożącymi się na potęgę na raciborskich osiedlach. Zagrożeń i chorób, które mogą się rozwinąć u człowieka w wyniku kontaktu z gołębiami, jest wiele: ornitoza, aspergiloza, salmonelloza, robaczyce, ptaszyniec, obrzeżki, borelioza – wyliczał na sesji rady miasta Leszek Szczasny. O sprawie pisaliśmy w art.: Szczasny vs gołębie. Nieszkodliwe ptaszki czy groźne źródło chorób i zarazków?

 

O komentarz poprosilimy dyrektor PSSE w Raciborzu oraz hodowców gołębi:

 

Karina Talabska
dyrektor PSSE w Raciborzu

Dokarmianie gołębi przez mieszkańców – jak podkreśla również raciborska straż miejska – nie jest zabronione. Jednak nie jest wskazane. W ten sposób gołębie ściągamy do siebie. To pierwsza zasada, której należałoby przestrzegać, żeby nie było problemu z gołębiami. Po drugie, ważne jest, aby zarządca budynku odpowiednio zabezpieczył obiekt, żeby ptactwo nie mogło przebywać w pobliżu miejsc zamieszkania (np. na strychu) i zakładać gniazda.

 

Czytaj więcej: https://raciborz.com.pl/2017/07/12/golebi-problem-sanepid-i-hodowcy-ostrzegaja-przed-dokarmianiem.html