Uczniowie I LO zdobyli brąz na mistrzostwach świata

65
160

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu zdobyli brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Plażowej Piłce Siatkowej w Polinezji Francuskiej.

Mistrzostwa Świata Szkół w Plażowej Piłce Siatkowej to pierwsza rywalizacja naszych uczniów w tak odległym miejscu. W Polinezji Francuskiej na wyspie Tahiti, w stolicy kraju Papeete młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu w składzie: Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski i Wojciech Szwed reprezentowali nie tylko swoją szkołę, ale i całą Polskę.

– Podróż trwała 42 godziny, w tym czasie przebyliśmy 24 tysiące kilometrów. Robimy wszystko, by dostarczyć wam powodów do dumy w czasie oglądania meczów rozgrywanych na drugiej półkuli. Jesteśmy dumni, że możemy występować w biało-czerwonych barwach – mówili licealiści z I LO.

Licealiści pokonali Włochów, Polinezję Francuską i Indie. Niestety przegrali w starciu z Brazylią i Chinami. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła Brazylia, II – Chiny, III – Polska, czyli reprezentacja I LO. Polska reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce w swoich rozgrywkach.

– Przed wyjazdem do Papeete chłopcy zapewniali, że jeżeli trzeba będzie, to będą gryźli piach! Słowa dotrzymali. Jesteśmy dumni z tego, w jaki sposób zaprezentowali się nasi uczniowie, koledzy i w końcu rodacy. Mamy nadzieję, że my, społeczność I LO, choć w niewielkim stopniu przyczyniliśmy się do tego ogromnego sukcesu Benka, Kuby i Wojtka przez wspieranie ich, solidaryzowanie się z nimi i codzienne (a właściwe conocne) kibicowanie – powiedział nam Witold Szkodziński, nauczyciel I LO.

MN

fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu