Rydułtowy będą mieć ekopracownię

4
102
 

Wśród 43 finalistów konkursu „Zielona Pracownia 2017” znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach. Projekt dofinansowany zostanie kwotą 30 tys. złotych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej już po raz trzeci zaprosił placówki edukacyjne z terenu województwa śląskiego do konkursu pn. „Zielona Pracownia 2017”. Jego celem było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych.

Jury oceniając wnioski szkół zwracało uwagę na różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowanych do grup wiekowych uczniów. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Ocenie podlegało również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

Do organizatorów konkursu wpłynęły 82 wnioski z czego ponad polowa otrzymała dofinansowanie w formie dotacji. Wśród laureatów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Rydułtowach. Jej projekt dofinansowany zostanie kwota 30 tys. złotych. Łącznie katowicki fundusz na nagrody przeznaczył blisko1 250 000 zł. Pełna lista beneficjentów dostępna jest na stronie Funduszu.