Wodzisław: XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

1
248
Wodzisław: XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

8 czerwca odbędzie się kolejna, jubileuszowa edycja największej cyklicznej imprezy sportowo-rekreacyjnej dla osób niepełnosprawnych – zarówno w powiecie, jak i całym subregionie zachodnim.

XV Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych odbywać się będzie na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a (obok „Budowlanki”). Dla uczestników wydarzenia przewidziano m.in. konkurencje indywidualne, jak bieg sprinterski na 30 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, slalom z piłką, rzut piłką palantową na odległość, strzały do bramki, rzut piłką lekarską, bieg z przeszkodami, rzuty do puszek, rzuty woreczkami do celu, podnoszenie ciężarka, rzuty do kosza, rzuty do tarczy, unihokej czy podbijanie piłeczki. Każdy uczestnik zawodów otrzyma medal, drużynowy pamiątkowy dyplom oraz puchar.

Poza konkurencjami sportowymi, organizatorzy zapewniają również program artystyczny, występ Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK im. W. Kamczyka, malowanie twarzy, balony dla uczestników, poczęstunek dla uczestników oraz zabezpieczenie medyczne.

Organizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim przy wsparciu Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu w Wodzisławiu Śl., Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl., Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gorzycach, Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl. oraz MOSiR „Centrum” Wodzisław Śl.

Na podstawie inf. nadesłanej
publ. /k/