Marklowice: „Szalone lata dwudzieste” na Słonecznej Wyspie

1
373
Marklowice, TWU:

Miejsce wypoczynku i relaksu dla całych rodzin przez chwilę stało się sceną dla Teatru Wodzisławskiej Ulicy.

14 maja Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił na Słonecznej Wyspie ze swoim kabaretowo-rewiowym spektaklem „Szalone Lata Dwudzieste”, który pozwolił przybyłej i obecnej publiczności poczuć nastrój tanga z filmu „Manewry miłosne” oraz klimat kabaretu Qui Pro Quo, z czasów królowania na scenach Zuli Pogorzelskiej, Miry Zimińskiej, Adolfa Dymszy, Tadeusza Faliszewskiego, Eugeniusza Bodo oraz wielu innych gwiazd… W trakcie tego humorystycznego, wielokrotnie wznawianego przedstawienia, aktorzy przemówili i zaśpiewali słowami takich wybitnych postaci, jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Jerzy Jurandot oraz Stanisław Wielanek.

Teatr Wodzisławskiej Ulicy działa już od ponad 30 lat, niezmiennie znajdując scenerię dla swoich przedstawień w otaczającej go przestrzeni – na ulicach, placach, dziedzińcach czy w parkach.

Spektakl w Marklowicach odbył się w ramach projektu „Teatr mój widzę ogromny”, zgłoszonego do otwartego konkursu ofert Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim pn. „Aktywizacja społeczno-kulturalna powiatu wodzisławskiego”.

/k/
Fot. Kamila Kowalska