Piknik Seniora w Kędzierzynie-Koźlu

252
332
Piknik Seniora Kędzierzyn-Koźle

Kędzierzyn-Koźle jest jednym z miast, w których co roku odbywają się Dni Seniora. Jedną z atrakcji był piknik na świeżym powietrzu. 

Od 6 do 12 maja w ramach X Dnia Seniora odbywają się imprezy o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym. 8 maja w kościele pw. św. Eugeniusza de Mazenod seniorzy wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji osób starszych. We wtorek, 9 maja, odbyła się uroczysta sesja Miejskiej Rady Seniorów. Wówczas już oficjalnie władzę w mieście przejęli seniorzy. Klucze do bram Kędzierzyna-Koźla odebrała przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Ewa Pisarzewska. – Uwielbiam przebywać z Państwem. Macie wiele pomysłów, sił i energii, która udziela się nam, młodszym mieszkańcom miasta i napędza nas do działania. Nasze miasto jest z Wami i mam nadzieję, że Wy z nim także – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska, uczestnicząca w uroczystej sesji seniorów.

W kolejnych dniach nestorzy Kędzierzyna mogli wziąć udział w spotkaniu z poezją pt. „Życie, czym jesteś…?”, które połączone było z wernisażem wystawy rękodzieła seniorów pt. „Sztuka emocji” w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Pikniku Seniora w ramach projektu „Aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza”.

X Dni Seniora po raz kolejny potwierdzają jak ważne są imprezy dedykowane dla starszych ludzi. Dzięki nim – jak podkreślały seniorki, uczestniczące w Pikniku Seniora na błoniach przy Domu Kultury Koźle, można „poczuć się młodziej”. – Tutaj jest śmiech, taniec, zabawa. Nikt nie myśli o tym ile ma lat – mówią z uśmiechem. W pikniku, który prowadzili Piotr Orian i Piotr Pakosz, wzięło udział około 500 osób i to nie tylko z Kędzierzyna, ale i z Kłodzka, Świdnicy oraz czeskich miejscowości Trutnov, Náchod i Česká Skalice. – Jestem pod ogromnym wrażeniem, że oto kwiat młodzieży polskiej i czeskiej przyjechał do Kędzierzyna-Koźla. Myślę, że dzisiejszy piknik dla wszystkich Państwa będzie okazją do świetnej zabawy – mówił zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło.

Fot. Iwona Naworska

Krystyna Stanik