W Marklowicach odbył się koncert charytatywny dla Oliwki

1242
316
koncert charytatywny dla oliwki marklowice

Piersi, TABU, Roots Soldiers i Cezary Borowik wystąpili dla Oliwii na marklowickiej Słonecznej Wyspie.

W 2015 roku Oliwia została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce – transplantację przeprowadzono w Klinice AKH w Wiedniu. Niestety, w 2 lata po operacji pojawiły się komplikacje – organizm dziewczynki zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie. To oznaczało kolejną walkę o zdrowie i życie Oliwki.

Dziewczynka potrzebuje bardzo drogiego leczenia. Obecnie Oliwka leczona jest w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień jej pobytu w placówce kosztuje około 1166 euro. Przy tak wysokich kosztach, pieniądze, jakie udało się zgromadzić na subkoncie w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą, szybko zaczęły się kończyć. Na dalsze leczenie dziewczynki potrzebne jest co najmniej 50 000 euro.

Dlatego właśnie, dzięki zaangażowaniu młodych wolontariuszy – Radka Bujoka, Martyny Suchanek oraz Patryka Zagajewskiego, 28 kwietnia w Marklowicach udało się zorganizować koncert, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc małej Oliwce. Specjalnie dla dziewczynki, na jednej scenie wystąpiły takie gwiazdy, jak Piersi, TABU, Roots Soldiers i Cezary Borowik. Podczas koncertu odbyły się również licytacje na rzecz Oliwii. Warunkiem, który musiał zostać spełniony, aby na scenie charytatywnie wystąpił zespół Piersi, było zebranie 30 tys. złotych jeszcze przed wyznaczonym terminem wydarzenia. Pomimo niesprzyjającej aury – zimna i deszczu – koncert na marklowickiej Słonecznej Wyspie szczęśliwie się odbył, a jego organizatorzy zebrali dla Oliwii dokładnie 36 648 złotych i 37 groszy.

– Dziękujemy wszystkim tym, którzy, pomimo złej pogody, przyszli i spędzili ten wieczór razem z naszą małą, uśmiechniętą wojowniczką. Mamy też bardzo dobrą wiadomość – z naszej strony to nie koniec! Nadal będziemy wspierać tę wspaniałą dziewczynkę i zbierać dla niej pieniądze – mówią jednogłośnie organizatorzy wydarzenia. Akcję wciąż można wesprzeć na stronie pomagam.pl oraz dokonując zakupu cegiełek w cenie 10, 20 lub 50 zł. Szczegółowe informacje o akcji znajdziecie na fanpage’u „Dla Nas to nie problem, by Oliwii dać swój oddech” w portalu społecznościowym Facebook.

Katarzyna Krentusz
Fot. Anna Łapka