Rusza program Mentoringu Biznesowego – Mistrzowie Biznesu podzielą się doświadczeniem

184
128

Znani i cenieni szefowie firm z województwa opolskiego podzielą się wiedzą biznesową w ramach pilotażowego Programu Monitoringu Biznesowego w województwie opolskim. Trwa nabór chętnych, którzy chcieliby skorzystać z ich doświadczenia.

Do roli mentorów zgłosiło się siedmiu biznesmenów z Opolszczyzny. Andrzej Balcerek, który przez 20 lat pełnił funkcję dyrektora generalnego Górażdże Cement, Andrzej Drosik będący dyrektorem i członkiem zarządu Zakładów Produkcyjnych NUTRICA, Joachim Siekiera – wieloletni prezes zarządu firmy Chespa w Krapkowicach, a obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Chespa, Lesław Adamczyk, który przez wiele lat był dyrektorem i wiceprezesem ATMOTERM S.A., Arnold Czech – prezes Fundacji Rozwoju Śląska, Zygmunt Szulc będący współwłaścicielem Zakładu Technologii Wysokoenergetycznych Exploment, a także Radosław Gliński – dyrektor i prokurent firmy NESTRO w Starym Oleśnie.
– Bardzo się cieszymy, że udało się namówić do udziału w Programie grono tak znakomitych przedstawicieli świata biznesu. Dla tych, którzy trafią pod ich opiekę, może to być bezcenna lekcja zarządzania – podkreśla Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które podjęło się obsługi organizacyjnej Programu.
Program Mentoringu wsparła też Opolska Izba Gospodarcza oraz Izba Gospodarcza Śląsk, a jego inicjatorem był Loża Opolska BCC. To pierwsza, pilotażowa edycja, która ma polegać na transferze wiedzy i doświadczenia opolskich przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces rynkowy do przedsiębiorców prowadzących małe i średnie firmy o dużym potencjale wzrostu.
Właśnie trwa nabór dla młodych przedsiębiorców, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat i zarządzają firmą zarejestrowaną na terenie województwa opolskiego i działającą nie dłużej niż 5 lat.
– Warto czerpać z najlepszych wzorców, dlatego zachęcam do udziału w tym programie. Wiedza i wsparcie, które mogą zaoferować nasi mentorzy z pewnością będą unikalne i bardzo praktyczne – podkreśla marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

MN
fot. Urząd Wojewódzki w Opolu