Kędzierzyn: Spotkanie z pisarzem Alkiem Rogozińskim

4
162
Biblioteka Kędzierzyn: Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim

Alek Rogoziński, z zawodu dziennikarz a z pasji – twórca kryminałów, o swojej twórczości opowie w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rynek 3.

Alek Rogoziński od lat związany jest z mediami. Swoją drogę zawodową rozpoczął w połowie lat 90. od pracy prezentera w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem można go było usłyszeć m.in. w stołecznych stacjach RadioPlus Praga i Radio Kolor. Od 2007 roku jego macierzystą bazą jest magazyn Party.

Jego literackim debiutem była wydana w marcu 2015 roku komedia kryminalna „Ukochany z piekła rodem”, która osiągnęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów EMPIK.com. Dziś ma na koncie już cztery powieści. Sporym sukcesem okazała się również „Jak Cię zabić, kochanie?” – powieść otrzymała nominację w konkursie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać oraz została przetłumaczona na język angielski i wydana w USA.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim w kędzierzyńskiej bibliotece odbędzie się 10 maja. Początek wydarzenia zaplanowano na godz. 17:00.