Kozielski szpital wyszedł z długów

0
89

Z roku na rok kondycja finansowa szpitala się poprawia.

Podczas posiedzenia komisji bezpieczeństwa w starostwie powiatowym rozmawiano na temat kontraktu z kędzierzyńsko-kozielskiego szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia. Udane negocjacje z Narodowym Funduszem Zdrowia spowodowały, że placówka uzyskała pieniądze za wszystkie nadwykonania, czyli operacje i zabiegi wykonane w 2016 roku, na które nie było całościowego pokrycia w budżecie jednostki.
Kontrakt na leczenie obejmował kwotę 58 mln zł, o czym rozmawiano na spotkaniu, któremu przewodniczyła starosta Małgorzata Tudaj. Dodatni wynik finansowy jest notowany od trzech lat, kiedy dyrektorem placówki został Marek Staszewski.
W tym czasie szpital wyposażył oddziały w nowy sprzęt, a także spłacił zadłużenie zaciągnięte w poprzednich latach. Udało się również stworzyć plan rozbudowy placówki, który jest z powodzeniem realizowany. W tym roku powstanie nowoczesny blok operacyjny oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, a cała inwestycja pochłonie 25 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodzić z budżetu starostw powiatowego, a reszta środków zostanie pozyskana z zewnątrz. SP ZOZ czeka jeszcze kolejna przebudowa. Oddział pediatrii zostanie przeniesiony do części głównej szpitala.
W spotkaniu komisji bezpieczeństwa wzięli udział przedstawiciele straży pożarnej, policji, prokuratury, sanepidu, weterynarii, a także radni oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w powiecie. Dyrektor SP ZOZ Marek Staszewski tłumaczył, co zmieni się w szpitalu po rozbudowie, a także jak wygląda sytuacja placówki po niedawnym pożarze.

MN
fot. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu