Racibórz-Kędzierzyn: XVIII Spływ Pływadeł po Odrze

25
373

Tegoroczny wodny maraton przebiegać będzie pod hasłem „Wspólne święto nam wypadło: 800 lat ma Racibórz, 50 – Kuźnia i 18 – Pływadło”.

Tegoroczny Spływ Pływadeł po Odrze między Raciborzem a Kędzierzynem-Koźlem odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Wydarzenie będzie szczególne, ponieważ jednocześnie świętowane będzie „wkroczenie w dorosłość” spływu (to już jego 18. edycja) oraz 800-lecie nadania praw miejskich Raciborzowi i 50-lecie Kuźni Raciborskiej.

Program imprezy będzie podobny do tego z poprzednich lat. Nowością są targi turystyczne, zaplanowane zarówno na starcie, jak i mecie spływu.

10 czerwca, po uroczystej inscenizacji nadania praw miejskich Raciborzowi, w samo południe pływadła popłyną w dół rzeki spod Mostu Zamkowego. Dystans 42 kilometrów do Koźla pokonają w dwa dni. Po drodze załogi świętować będą „Abrahama” w Turzu (gm. Kuźnia Raciborska) i nocować w Przewozie-Dziergowicach. Piknik powitalny odbędzie się w tym roku po przewoskiej stronie. Rankiem 11 czerwca pływadła wyruszą do Koźla, gdzie na przystani „Szkwał” zameldują się między godz. 15:00 a 16:00.

Już teraz chętni do wzięcia udziału w spływie mogą myśleć o przebraniach i konstrukcjach jednostek pływających. Fantazja jest nieograniczona! Pływadła muszą jedynie dowieźć swoje załogi do celu. Na autorów najciekawszych jednostek i najbarwniejsze załogi czekają nagrody o wartości 11 tys. złotych, ufundowane przez organizujące spływ samorządy.

Organizatorzy przewidują, że w tym roku na starcie stanąć może ok. 50-60 jednostek. Regulamin imprezy oraz wszystkie niezbędne formularze znajdziecie w załącznikach poniżej.

Regulamin – Pływadło 2017
Załącznik nr 1: Oświadczenie uczestnika spływu
Załącznik nr 2: Lista osób płynących
Załącznik nr 3: Oświadczenie o opiece nad osobą niepełnoletnią
Załącznik nr 4: Karta zgłoszenia jednostki

publ. /k/
Fot. z arch. UM Kędzierzyn-Koźle