Marklowice: Koncert charytatywny dla Oliwki

2
293
Marklowice: Koncert charytatywny dla Oliwki

Piersi, TABU, Roots Soldiers i Cezary Borowik wystąpią dla Oliwii na marklowickiej Słonecznej Wyspie.

W 2015 roku Oliwia została najmłodszym chorym na mukowiscydozę biorcą płuc w Polsce – transplantację przeprowadzono w Klinice AKH w Wiedniu. Niestety, w 2 lata po operacji pojawiły się komplikacje – organizm dziewczynki zaczął odrzucać przeszczepione płuca, pojawiła się cukrzyca, niewydolność nerek i nadciśnienie… To oznaczało kolejną walkę o zdrowie i życie Oliwki.

– Dziewczynka potrzebuje kosztownego leczenia. Obecnie Oliwka przebywa w Klinice AKH w Wiedniu – każdy dzień Jej leczenia to koszt około 1166 euro. Kończą się pieniądze, jakie udało się zgromadzić na subkoncie w Polskim Towarzystwie Walki z Mukowiscydozą. Dziecko potrzebuje co najmniej 50 000 euro na dalszą możliwość leczenia… Dlatego właśnie postanowiliśmy zorganizować koncert – informują na stworzonej w tym celu na Facebooku stronie organizatorzy wydarzenia.

Koncert charytatywny dla Oliwki odbędzie się 28 kwietnia. Specjalnie dla dziewczynki wystąpią takie gwiazdy, jak Piersi, TABU, Roots Soldiers i Cezary Borowik. Podczas koncertu odbędą się licytacje na rzecz Oliwii.

Bilety na wydarzenie do nabycia są w cenie: 30 zł – w przedsprzedaży, 40 zł – w dniu koncertu i 80 zł – za bilet rodzinny. Wejściówki zakupić można w marklowickim Urzędzie Gminy.

/k/