Już wkrótce Targi Edukacyjne w powiecie wodzisławskim

101
282
Powiat Wodzisławski: Powiatowe Targi Edukacyjne

Celem organizowanych targów jest przedstawienie oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych i zachęcenie uczniów, również tych z powiatów ościennych, do wybrania placówki właśnie w powiecie wodzisławskim.

Tegoroczne Targi Edukacyjne, organizowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, rozpoczną się 25 kwietnia a skierowane są zarówno do uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców. Pierwszy dzień wydarzenia (wtorek) odbywać się będzie w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tam też powiatowe placówki oświatowe zaprezentują kilkuminutowy film promocyjny, a szczegóły swojej oferty przedstawiać będą na tradycyjnych stoiskach. Drugiego dnia targów, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów gimnazjów, szkoły przygotują swoje stoiska również w Rydułtowach i Radlinie.

Punkt kulminacyjny tegorocznych Targów Edukacyjnych zaplanowano na 29 kwietnia, kiedy to w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” zorganizowany zostanie bogaty w liczne atrakcje Piknik Edukacyjny pod nazwą „Poznaj swoją szkołę ponadgimnazjalną”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00. Poza stoiskami promocyjnymi poszczególnych szkół, w programie wydarzenia zaplanowano m.in. liczne występy artystyczne uczniów, rozgrywki sportowe, pokaz musztry wojskowej, degustację wojskowej grochówki a na finał – koncert popularnego zespołu TABU.

Komentarz:

Starosta Wodzisławski, Ireneusz Serwotka

Wszystkie te działania są, oczywiście, związane z kwestią naborową. Nie ukrywam, że chcemy do naszych szkół ponadgimnazjalnych zaprosić jak najwięcej młodzieży. Uważamy, że nasze placówki są bardzo dobrze przygotowane do procesu edukacyjnego, (…) ściśle współpracujemy z przedsiębiorcami i wiemy, jakich pracowników, fachowców potrzebują, (…) stale poprawiamy zaplecze sportowo-rekreacyjne szkół czy też organizujemy wyjazdy w ramach takich programów, jak Erasmus… Mamy nadzieję, że szczegóły atrakcyjnej oferty naszych placówek uda nam się zaprezentować właśnie podczas tegorocznych targów.

/k/
Na zdjęciu: Ubiegłoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne. Fot. z arch. portalu gazetainformator.pl.