W Kłodnicy otwarto kompleks boisk

1
87

Po 28 latach ZSM nr 2 doczekało się kompleksu boisk.

Mieszkańcy Kłodnicy wraz z rodzicami i uczniami Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Kłodnicy czekali na boiska z prawdziwego zdarzenia od 28 lat. Nowy obiekt wywołał falę wzruszenia, zwłaszcza u tych, którzy tak długo czekali na miejsce, w którym dzieci i dorośli w bardzo dobrych warunkach.
Do dyspozycji uczniów i mieszkańców oddano dwa boiska: piłkarskie ze sztuczną trawą o wymiarach 20×50 m oraz wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Wokół drugiego z boisk biegnie trzytorowa bieżnia o długości 100 metrów. Wyremontowano również parkingi, drogi i place wokół szkoły, a cały teren został ogrodzony oraz objęty oświetleniem oraz monitoringiem. Prace związane z remontem pochłonęły blisko 1,8 mln zł.
– Życzę, żeby te boiska były jak najwięcej wykorzystywane przez uczniów, a po godzinach pracy szkoły także przez pozostałych mieszkańców osiedla – podsumowała prezydent Sabina Nowosielska.
Jako pierwsi jakość nowych obiektów przetestowali uczniowie, siatkarze ZAKSY i akademii piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle.

MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle