XXI Towarzyski Bieg Klubu Sportowego M.E.T.A. dla WOŚP

1
77
25. Finał WOŚP:

Lato w sercach w środku zimy – a to za sprawą Klubu Sportowego M.E.T.A., który wczoraj przyłączył się do akcji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem biegacze zebrali się nie tylko po to, by przebiec kolejne 10 kilometrów w "XXI Towarzyskim Biegu po lesie". Cel był bardziej szczytny – zebranie jak najwięcej pieniędzy do puszki wolontariuszek, które pojawiły się na starcie biegu. Każdy z uczestników przed startem otrzymał pamiątkowy medal oraz numer startowy. Krótka przemowa jednego z założycieli klubu i punktualnie o 14:30 45 zawodników i 2 psy wystartowali z Czyżowickiej Leśniczówki w głąb lasu.

Trasa była wymagająca, choćby ze względu na podbiegi i świeże opady śniegu, ale organizatorzy pomyśleli o mniej zaawansowanych uczestnikach wytyczając również trasę 5,5km. Po biegu zadbali też o gorące napoje oraz zorganizowali ognisko, przy którym można było się nie tylko ogrzać, ale również upiec kiełbaskę.

Zebrane pieniądze trafiły do sztabu WOŚP, który mieścił się w Czyżowickim Gimnazjum.
Klub Sportowy M.E.T.A. zaprasza już na kolejne spotkania – organizowane wydarzenia śledzić można na facebookowym profilu "Biegi Towarzyskie".

/ap/
Fot. Arkadiusz Piechota