Wodzisław: Poszkodowana pojechała w ślad za uciekającym sprawcą kolizji

0
68
Wodzisław, ul. Witosa, Michalskiego, Jastrzębska: Kolizja na rondzie. Pojechała za pijanym kierowcą

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, ok. godz. 10:00. Kobieta kierująca samochodem marki Hyundai jechała ul. Witosa od strony Rybnika i zatrzymała się przed skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z ul. Jastrzębską. Wtedy w tył jej samochodu uderzył jadący z nadmierną prędkością samochód marki Volkswagen.

Kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i natychmiast podjął próbę ucieczki z miejsca zdarzenia. Poszkodowana, która w samochodzie przewoziła dwójkę dzieci, postanowiła pojechać za sprawcą. – Mężczyzna zatrzymał się dopiero na ulicy Michalskiego. Początkowo kobieta chciała załatwić sprawę polubownie, bez udziału policji, ale gdy wyczuła od mężczyzny silną woń alkoholu postanowiła wezwać stróżów prawa. Na widok radiowozu kierowca ponownie podjął próbę ucieczki, ale szybko został zatrzymany i obezwładniony – relacjonuje przebieg zatrzymania kierowcy wodzisławska policja.

Kierowcy nie tylko zabrano kluczyki, ale również – jego prawo jazdy. Badanie na alkomacie wykazało u niego 2,75 promila. Wodzisławianin został już ukarany wysokim mandatem karnym. Grozi mu również kara do 2 lat więzienia.

/k/