W Kędzierzynie-Koźlu powstał zespól ds. szkolnictwa

3
30
Koncert zespołu
Podążając za zmianami w systemie oświaty w całym kraju, gmina Kędzierzyn-Koźle postanowiła przygotować się na tą ewentualność. W Urzędzie Miasta powstał zespół,który ma pomóc placówkom szkolnym przygotować się do reform.
Rządowy projektu ustawy zakłada, że wśród najważniejszych zmian między innymi wygaszanie gimnazjów i powrót ośmioklasowej szkoły podstawowej. Zespół  ds. wprowadzenia w strukturze gminnych jednostek oświatowych działających w Kędzierzynie-Koźlu projektowanych zmian w systemie oświaty stworzyli przedstawiciele wydziału oświaty i wychowania, Zespołu Obsługi Oświaty i Wychowania, rady miasta oraz radca prawny. 
Pracami zespołu pokieruje zastępca prezydenta, Wojciech Jagiełło.
 – Nie chcemy czekać na gotową ustawę, gdyż wtedy mogłoby zabraknąć czasu na przygotowanie rozwiązań. Dlatego będziemy pracować na jej projekcie– poinformował Wojciech Jagiełło.
Głównym zadaniem zespołu jest przygotowanie propozycji nowych obwodów szkolnych, przekształcenie podstawówek, zebranie danych dotyczących liczby sal lekcyjnych oraz uczniów, a także określenie listy i kosztów zadań remontowych i inwestycyjnych, mających przygotować budynki szkolne do nowej struktury.
– Zespół powstał po to, aby wypracować takie rozwiązania, które będą najlepsze ze względów społecznych i ekonomicznych. Wszystkie propozycje zostaną przedstawione prezydent miasta oraz miejskim radnym – zapowiedział Wojciech Jagiełło.
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle