„Fedrowani w godce”: Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu

3
68
Wodzisław, Vladislavia, WCK:

Tegoroczne przesłuchania konkursowe odbyły się 30 listopada, w sali klubowej Wodzisławskiego Centrum Kultury. Uczestnicy "Fedrowania w godce" przedstawiali gawędy, których tematyka związana była z życiem śląskiej rodziny, pracą w górnictwie i górniczymi tradycjami. Nie zabrakło również historii pełnych humoru. W sumie zaprezentowało się 53 miłośników śląskiej gwary.

Choć jury miało trudny orzech do zgryzienia, bo uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wyrównany poziom, ostatecznie wyłoniono laureatów. W kategorii szkół podstawowych klas I-III pierwsze miejsce zdobył Robert Krzywdziński z SP nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, na drugim miejscu uplasowała się uczennica tej samej szkoły – Alicja Ptak, zaś trzecie miejsce przyznano Wojciechowi Kłoskowi z ZSP w Łaziskach. W kategorii szkół podstawowych klas IV-VI pierwsze miejsce zajął Michał Duda z SP nr 16 w Wodzisławiu Śląskim, drugie przyznano Karolinie Lazar z SP w Rogowie, a trzecie – Julii Krzyżok z tej samej szkoły. Spośród gimnazjalistów najlepsi okazali się kolejno: Antoni Galwas z wodzisławskiego Gimnazjum nr 2, Marek Wolny z Gimnazjum w Mszanie oraz Mateusz Lampert z Gimnazjum nr 1 w Wodzisławiu Śląskim. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na podium stanęli wyłącznie uczniowie ZSE w Wodzisławiu Śląskim. Pierwszy był Jakub Celary, drugi – Artur Siedlaczek, a trzeci – Łukasz Skowron.

Laureaci konkursu ponownie na scenie pojawią się 10 grudnia, o godzinie 17:00, podczas uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Organizatorami tegorocznej edycji konkursu "Fedrowani w godce" byli: Stowarzyszenie "Vladislavia", Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie.

/k/
Fot. Gazeta Wodzisławska