Kiedy warto udać się do dietetyka?

1
79
Kardio Plus Radlin NZOZ

Otyłość to oczywiście pierwsze skojarzenie nasuwające się w związku z konsultacją u dietetyka. Jest to niezmiernie ważny problem, przede wszystkim medyczny, a w dalszej perspektywie estetyczny. Otyłość jest bowiem chorobą, która wiąże się z występowaniem poważnych powikłań metabolicznych, takich jak cukrzyca i hipercholesterolemia, ale także z nadciśnieniem tętniczym, miażdżycą oraz zwyrodnieniem stawów. O tym, że otyłość negatywnie wpływa na jakość i długość życia nie trzeba przekonywać. Stąd też, gdy dotychczasowe metody odchudzania są nieskuteczne – warto zgłosić się do dietetyka.

Nie jest to jednak jedyny problem, w rozwiązaniu którego pomaga dietetyk. Istotnym zagadnieniem jest dietoprofilaktyka chorób cywilizacyjnych. Na przykład podstawą działań obniżających stężenie cholesterolu we krwi powinna być odpowiednia dieta, a dopiero w drugim rzędzie stosowanie leków. Wiele osób ma przekonanie, że posiada wystarczającą wiedzę na ten temat, a utrzymujące się nieprawidłowe wartości cholesterolu przypisuje obciążeniom rodzinnym lub też stresowi. Niestety to przekonanie często jest błędne. Podobnie u osób chorych na cukrzycę, u których nie uzyskuje się wyrównania glikemii, często poza wizytą u diabetologa, konieczna jest konsultacja dietetyka.

Inną domeną dietetyka jest diagnozowanie nietolerancji pokarmowych oraz ustalanie planów żywieniowych dla osób na nie cierpiących.

W NZOZ Kadio-Plus w Radlinie leczeniem dietetycznym i edukacją żywieniową zajmuje się mgr Krystyna Dajka. Wykonuje również testy na nietolerancje pokarmowe. Posiada doświadczenie w prowadzeniu kuracji oczyszczającej organizmu. Prowadzi turnusy i wykłady na temat leczenia dietetycznego w różnych ośrodkach w Polsce.

Kardio Plus Radlin

NZOZ KARDIO-PLUS
ul Rybnicka 64
44-310 Radlin
tel. 505 388 736, 32/733 00 81

 

/artykuł sponsorowany/