Gmina Kędzierzyn-Koźle otrzymała tytuł „Sportowa Gmina 2016”

3
26
kędzierzyn koźle
W trakcie uroczystej gali, w pałacu Zamoyskich w Warszawie Klub Sportowa Polska wyróżnił prawie 140 podmiotów, które podejmują działania na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej oraz krzewienia sportu pomiędzy lokalną społecznością. Nasze miasto również znalazło się w gronie docenionych. Miasto Kędzierzyn-Koźle otrzymało wyróżnienie w kategorii „Sportowa Gmina 2016”. 
Kapituła konkursu wyróżniła samorządy, które potrafią łączyć budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.
W Kędzierzynie-Koźlu, w ostatnich latach powstały obiekty sportowe służące wszystkim mieszkańcom, bez względu na ich wiek. Są to między innymi osiedlowe boiska (m. in. przy ul Kołłątaja na os. Sławięcice, przy ul. Owocowej na os. Przyjaźni), siłownie fitness na wolnym powietrzu (m. in. przy ul. Skarbowej w Koźlu oraz przy placu R. Wagnera w Kłodnicy) a także przystanie kajakowe (przy rzece Kłodnicy oraz w starorzeczu Odry). To nie koniec planowanych przez miasto modernizacji i budów. W inwestycjach zaplanowanych na najbliższy rok. W mieście maja powstać kolejne boiska ze sztuczną trawą oraz kompleks basenowo-rekreacyjny na os. Azoty. Nie zapomniano o zapleczu sportowym dla szkół. W kilku z nich powstaną wielofunkcyjne boiska, a kompleks sportowy przy ZSM nr 2 w Kłodnicy jest na ukończeniu.
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle