W kościele na wodzisławskim rynku zagrają Mozarta

2
21
Rynek Wodzisław: Festiwal im. G. G. Gorczyckiego - utwory Mozarta w wykonaniu Musica graziosa

W tym roku obchodzona jest 260. rocznica urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Z tej okazji, 20 listopada w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną odkryte niedawno sonaty na klawesyn i flet Ch. S. Bindera oraz utwory na cztery ręce W. A. Mozarta i L. van Beethovena napisane oryginalnie na klawesyn.

Utwory te przed wodzisławską publicznością wykonają multiinstrumentalistki – Paulina Tokarczyk (flet Traverso i klawesyn) oraz Bogumiła Gizbert-Studnicka (klawesyn), tworzące zespół Musica Graziosa. Artystki koncertowały w wielu krajach Europy, takich jak: Francja, Belgia, Niemcy, Słowacja i Szwajcaria z tak znakomitymi muzykami jak: Nigel Kennedy, Ton Koopman, Robert Kohnen czy Kenneth Gilbert.

Początek koncertu zaplanowano na godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Wodzisławska publiczność już po raz czwarty będzie miała okazję uczestniczyć w Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego. W ramach festiwalu, w Wodzisławiu Śląskim wystąpili już tacy muzycy, jak: Waldemar Malicki z Filharmonią Dowcipu, Leszek Możdżer i Aukso, Mnozil Brass oraz German Brass. Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego wydarzenia muzycznego, które staje się jednym z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.

/k/