Strefa street workout w kozielskim parku już działa

1
186
kędzierzyn koźle
Przy kozielskim Domu Kultury stanęły drążki, poręcze, drabinki oraz inne urządzenia dedykowane dla street workoutu. Miejsce przy ul. Skarbowej stało się idealnym rozwiązaniem dla miłośników treningów siłowych wykonywanych na świeżym powietrzu, gdzie obciążeniem dla trenującego jest jego własne ciało. 
Strefa powstała dzięki inicjatywie jednego z mieszkańców, który wysłał maila do prezydent Nowosielskiej z pomysłem na urządzenie takiej strefy. Na propozycję przystali również radni, co pozwoliło na rozpoczęcie prac. 
Zaprojektowanie oraz przygotowanie strefy pochłonęło około 93 tys. złotych. Sam pomysłodawca, jak i Kentucky’s Street Work Team przetestowali urządzenia i wydali pozytywne opinie. Obok strefy street workout, dzięki finansowaniu pochodzącemu z samorządu osiedla i budżetu miasta powstała także strefa fitness. W rezultacie, na mapie miasta przybyło kolejne miejsce, gdzie bezpłatnie można zafundować solidny wycisk mięśniom i przeprowadzić trening. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się także Orlik wraz z kortem tenisowym zamienianym na lodowisko, a co sobotę w pobliskim parku odbywają się biegi dla miłośników parkrunu. 
 
MN
fot. UM Kędzierzyn-Koźle