Gmina Mszana: Pary z najdłuższym stażem małżeńskim odebrały medale

0
124
Mszana, Gogołowa, Połomia: Złote i Diamentowe Gody 2016

Coroczna uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanych przez Prezydenta RP, odbyła się wczoraj, w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Wyróżnienia z rąk wójta Mirosława Szymanka, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Kaperczaka oraz Krystyny Porwoł, z-cy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego odebrały pary świętujące Złote i Diamentowe Gody.

Swoje Złote Gody, czyli 50-lecie ślubu, w tym roku świętowali: Otylia i Erwin Bem z Mszany, Irena i Eryk Kuczka z Połomi, Maria i Ludwik Boryczka z Gogołowej, Anna i Ewald Marek z Gogołowej, Jadwiga Menżyk z Mszany (jej mąż Ewald zmarł niestety krótko przed jubileuszem), Janina i Józef Mitko z Mszany, Eugenia i Eryk Mikuła z Gogołowej, Maria i Alojzy Rduch z Połomi, Róża i Erwin Rduch z Połomi, Krystyna i Gerard Sobala z Mszany, Anna i Ewald Styrnol z Mszany, Róża i Ernest Wita z Połomi oraz Hildegarda i Franciszek (nieobecny z powodu choroby) Zientek z Mszany.

60-lecie swojego ślubu świętowali z kolei: Matylda i Henryk Musiolik z Gogołowej oraz Róża i Faustyn Banko z Połomi. Na uroczystości zabrakło Anieli i Stanisława Kłosków z Gogołowej, również obchodzących w tym roku swoje Diamentowe Gody.

Podczas uroczystości, jubilatom czas umilał zespół Adagio z Gogołowej.

/k/
Fot. UG Mszana