„ZPSWR w Wodzisławiu Śl. potrzebuje spokoju” mówi starosta i na razie rezygnuje z konkursu

2
290
Danuta Maćkowska, Powiat Wodzisławski

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. wkroczył w nowy rok szkolny w atmosferze kontrowersji wokół odwołania ze stanowiska dyrektor szkoły Beaty Rączki. Zastąpił ją dotychczasowy wicedyrektor Andrzej Skiba, a władze powiatu planowały szybkie przeprowadzenie procedury konkursowej mającej na celu wyłonienie nowego kierownika placówki. Na poniedziałkowej konferencji prasowej starosta powiedział jednak, że w najbliższym czasie konkurs nie będzie przeprowadzony.
 

– Plotki o tym, kto mógłby w nim wystartować, podejrzenia, że starostwo ma kandydata na to stanowisko, chaos związany z przejmowaniem obowiązków przez nowego dyrektora są ostatnią rzeczą, której potrzebuje szkoła. Teraz jest czas na wyciszenie emocji, a konkurs zdążymy jeszcze przeprowadzić – tłumaczył Ireneusz Serwotka. Konkurs powinien zostać rozstrzygnięty w ciągu 10 miesięcy od momentu odwołania poprzedniej dyrektor.

Jednocześnie włodarze powiatu podkreślają, że są zadowoleni ze sposobu kierowania placówką przez Andrzeja Skibę. Danuta Maćkowska poinformowała, że w tym roku szkolnym naukę w ZSPWR pobiera 307 uczniów (o 9 więcej niż w poprzednim roku).
– Dyrektor przedstawił nauczycielom i rodzicom swoją koncepcję rozwoju szkoły i propozycję rozszerzenia oferty edukacyjnej – powiedziała Maćkowska. Wśród nowych zajęć ma się znaleźć m.in. dogoterapia, zajęcia na basenie czy szereg zajęć integrujących. Szkoła podpisała także umowy o współpracy z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz z Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców.

Planowane jest również przeprowadzenie remontów i modernizacji budynku, w tym dostosowanie go do obowiązujących wymagań przeciwpożarowych.

/kc/