Klub Sportowy M.E.T.A. rezygnuje z lasu w Czyżowicach?

6
92
 „XIV Towarzyski Bieg”
„Towarzyskie Biegi po lesie” organizowane co dwa tygodnie, stały się już tradycją Klubu Sportowego M.E.T.A.. Do tej pory odbywały się na terenach lasu czyżowickiego. Jednak minionej niedzieli (25.09), „XIV Towarzyski Bieg po lesie” odbył się w Pszowie, tzw. „Pszowskich Dołach”. Punktualnie o 9.00 biegacze wyruszyli z leśnego parkingu łączącego ulice 3 maja i Karola Miarki w głąb lasu, by przebyć kolejne 10 kilometrów. Trasa pofałdowana i miejscami bardzo wymagająca, ale pokonana tempem marszobiegowym, wygodnym dla każdego uczestnika. Ta edycja biegu miała również charakter charytatywny. Uczestnicy za pomocą aplikacji Endomondo, nabijali kilometry dla akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami”.
 
 
Dominik Dostoł – przedstawiciel KS M.E.T.A. odbył z nami krótki wywiad:
 
 
Dlaczego zrezygnowaliście z lasu czyżowickiego?
 
 
„Nie rezygnujemy z lasu w Czyżowicach. Chcemy pokazać także uroki innych miejsc i pewnie to nie pierwsza, ani ostatnia zmiana miejsca. Nasz cel nie jest wąskotorowy. W bieganiu nie chodzi tylko o same nabijanie kilometrów, choć jest to kluczowe patrząc z charytatywnego punktu widzenia w ramach akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Bardzo istotne jest dla nas zwiedzanie, poznawanie i zachwycanie się innymi terenami, a przy tym zrzeszanie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu.”
 
 
Czyli zobaczymy Was jeszcze w lesie czyżowickim?
 
 
„Naturalnie – tam się wszystko zaczęło i mamy stamtąd świetne wspomnienia, więc zmieniając miejsca nie zapominamy o poprzednich i będziemy do nich chętnie wracać”
 
 
Macie już pomysł na kolejne miejsce?
 
 
„Mamy mnóstwo pomysłów i tras na kolejne miesiące, więc na pewno nie będziemy się nudzić, ale nie chcemy zdradzać wszystkiego od razu, bo dopiero co zmieniliśmy miejsce. O kolejnych spotkaniach będziemy informować jak zawsze na naszym facebookowym profilu „Biegi towarzyskie”, tak więc już teraz zachęcamy i zapraszamy wszystkich, bez wyjątku do wspólnego biegania.”
 
 
AP