Wodzisław: Kolejni pseudokibice w rękach policji

0
22
Wodzisław: Kolejni pseudokibice w rękach policji. APN Odra Wodzisław – Naprzód 32 Syrynia

W sobotę, 3 września, w Syryni na terenie boiska sportowego rozgrywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami APN Odra Wodzisław – Naprzód 32 Syrynia. Wraz z ostatnim gwizdkiem na trybunach doszło do zamieszek pomiędzy kibicami obu drużyn i musiała interweniować policja. Mundurowi zmuszeni byli użyć w stosunku do chuliganów środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu łzawiącego i granatów hukowych. Funkcjonariusze z wodzisławskiej komendy, przy wsparciu kolegów z katowickich i bielskich oddziałów prewencji, szybko rozdzielili strony.

Tuż po zbiegowisku zatrzymano trzy pierwsze osoby. Z każdym kolejnym dniem, dzięki zapisom z kamer i pracy policjantów operacyjnych, identyfikowano kolejnych pseudokibiców uczestniczących w zamieszkach.

Do wczoraj wodzisławscy stróże prawa zatrzymali już 12 chuliganów. 11 z nich usłyszało już zarzuty udziału w bójce. Każdy z nich otrzymał dozór policji i dwuletnie zakazy wstępu na imprezy masowe oraz mecze piłki nożnej. Identyfikacja kolejnych osób trwa.

/k/
Fot. KPP Wodzisław Śl.