Marcin „Kostek” Kost – instruktor i mistrz z Wodzisławskiego Centrum Kultury

2
240
WCK Wodzisław: Marcin

"Kostek", instruktor z Wodzisławskiego Centrum Kultury, nie tylko zaraża swoją pasją dzieci i młodzież, ale sam jest przede wszystkim jednym z czołowych tancerzy i choreografów w stylu hip-hop w Polsce i ciągle zdobywa nowe tytuły na najbardziej prestiżowych zawodach w Polsce i za granicą.

Również i obecny sezon obfituje w liczne osiągnięcia Marcina i wiele złotych i srebrnych medali z zawodów break dance'owych i hip-hopowych. Do największych sukcesów zaliczyć można wygrane eliminacje do Winner Cypher King – Style Season elimination to top8 Redbull BC One Poland, dzięki którym rozsławiono Marcina na REDBULL BC ONE POLAND CYPHER. Dalej, zdobył I miejsce na Wall Street Battle – 2016, Spontan Hip Hop Jam vol2 – 2016,  Kozienice City Breakers III – 2016, BREJKDANS Taniec Połamaniec vol. 2 – 2016, na zawodach Rytm Ulicy w Pile – 2016 oraz dwa II miejsca na Break King Bielawa 2016 i Battle of South – 2016. W lipcu tego roku dostał się wraz z Freakiem ze swojej grupy do TOP 16 z 230 ekip z całego świata na OUTBREAK Europe, a następnie reprezentując Polskę jako Team Polad zdobył II miejsce. Na sierpniowych zawodach w Stalowej Woli zajął II miejsce wraz z Martinem ze swojej grupy. Na koniec, podczas HipHop Kemp, znalazł się w TOP 8 na 80 Bboys Footwork/tooprock Contest,  w TOP 16 1 vs 1 na 250 Tbboys oraz w TOP 8 w skipowych 3 vs 3.

Dzięki "Kostkowi", dzieci i młodzież w Wodzisławskim Centrum Kultury znacznie podniosła swoje umiejętności akrobatyczne, co przekłada się na zdobywane nagrody i medale. Tylko w tym sezonie Miraż zdobył tytuł Mistrza Polski w show dance, Vicemistrza Świata w show dance i wiele innych nagród z najwyższych podium a Teatr Tańca Memento wywalczył m.in. 3 pierwsze miejsce na Street Styles Summer Battle vol.3 w Łaskach k/ Łodzi. Oczywiście, sukcesy zespołów Wodzisławskiego Centrum Kultury są wynikiem ciężkiej pracy i umiejętności całej kadry instruktorskiej, nie mniej jednak Kost stanowi od kilku lat jej mistrzowski trzon.

/k/