Wiceminister Patryk Jaki uczy się strzelać i stara się o pozwolenie na broń.

0
58
kędzierzyn koźle

Pochodzący z Opolszczyzny wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki złożył na policję doniesienie w sprawie otrzymywanych gróźb. Od pewnego czasu na facebookowym profilu wiceministra pojawiały się pojedyncze przypadki pogróżek, niestety w ostatnim czasie zdecydowanie się nasiliły. Polityk PIS twierdzi, że otrzymuje realne groźby pozbawienia życia. W obawie o zdrowie i życie swoje i swojej rodziny regularnie trenuje na strzelnicy i stara się o pozwolenie na broń.
– Zdarzały się już ataki na ludzi związanych z polityką, niech tylko wspomnę przypadek z Łodzi, gdzie zabito działacza Prawa i Sprawiedliwości. To pokazuje, że nie można bagatelizować takich pogróżek – mówi Jaki, poseł Zjednoczonej Prawicy.
Polityk podkreśla również fakt, że jest osobą związaną z wymiarem sprawiedliwości, a jako wiceminister tego resortu działa na rzecz zaostrzenia kar dla przestępców.
– A nie wszystkim to się podoba, zwłaszcza środowisku przestępczemu – dodaje poseł – w wielu państwach osobista broń u polityków to raczej standard niż coś dziwnego.

MN
fot. oficjalny profil facebook Patryka Jakiego