Kędzierzyn-Koźle: więcej miejsc parkingowych przy ul. Wojska Polskiego

2
46
kędzierzyn koźle

W naszym mieście trwa kolejna inwestycja związana ze zwiększeniem ilości miejsc parkingowych. Już pod koniec sierpnia mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z nowych miejsc, budowanych przy ul. Wojska Polskiego i ul. Stalmacha. Ku końcowi zbliżają się także prace przy nowym rondzie, powstającym przy dworcu PKP. W jego okolicy również powstanie duży parking dla zmotoryzowanych. Planowany termin oddania parkingu do użytku, to również sierpień bieżącego roku.
To nie wszystkie przebudowy, które aktualnie trwają w mieście. Od 1 lipca ruszyły prace modernizacyjne przy ul. Lompy i Pustej, gdzie powstaną równoległe miejsca postojowe. 16 sierpnia drogowcy rozpoczną prace przy ul. Krótkiej i Słonecznej. Po rozstrzygnięciu naboru ofert na remonty ulic Benisza, Sikorskiego, Chełmońskiego i Traugutta drogowcy rozpoczną roboty planowane na ten rok.
W przygotowaniu jest dokumentacja przebudowy ulic Filipa Pieli, Filtrowej, Kadetów, Karpackiej, Niemcewicza, Przechodniej, Staffa, Sucharskiego i Władysława Łokietka, gdzie powstaną nowe miejsca postojowe. Łatwiej zaparkować będzie można także przy urzędzie miasta – istniejący parking zostanie rozbudowany o kilkadziesiąt nowych miejsc.

MN
fot. Urząd Miasta