Wodzisław: Zmiana organizacji ruchu na ul. Radlińskiej

1
28
Wodzisław, ul. Radlińska: Remont. Zmiana organizacji ruchu

Remont ul. Radlińskiej obejmie wymianę nawierzchni oraz chodników, a także regulację i budowę nowych wpustów kanalizacji deszczowej.

Niemal do końca sierpnia w tym rejonie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Na czas robót zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy od Ronda Nowomiejskiego w kierunku ulicy Wałowej, co umożliwi modernizację od razu całego pasa ruchu. Dwukierunkowy pozostanie jedynie odcinek od ronda do zjazdu do supermarketu, dzięki czemu klienci bez przeszkód będą mogli korzystać z tej placówki handlowej.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Firmy Budowlanej D-Art (lider) oraz Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INFRAGO, które w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl. złożyło najkorzystniejszą ofertę. Inwestycja będzie kosztować ok. 456 tys. zł, z czego prawie połowę ma wyłożyć z własnego budżetu miasto Wodzisław Śląski. Zgodnie z podpisaną umową, modernizacja drogi potrwa prawie do końca wakacji.

Ze względu na znaczenie ul. Radlińskiej dla układu komunikacyjnego miasta odpowiedzialny za nadzór nad Powiatowym Zarządem Dróg członek zarządu Leszek Bizoń zaapelował do wykonawcy o maksymalne ograniczenie uciążliwości dla kierowców.

Z powodu remontu drogi, od środy 20 lipca autobusy linii nr 31 i 36 powiatowych przewozów pasażerskich będą kursować zmienionymi trasami i z pominięciem części przystanków.

Na linii nr 36 z Wodzisławia Śl. do Jastrzębia-Zdroju autobusy będą zaczynać i kończyć kursy na przystanku Wodzisław Śląski/Dworzec Autobusowy z pominięciem przystanków:

– Wodzisław Śl./Rybnicka Dworzec Kolejowy,
– Wodzisław Śl./Jana Pawła II „Dywyta”,
– Wodzisław Śl./26 Marca Biblioteka,
– Wodzisław Śl./Radlińska ZSZ,
– Wodzisław Śl./Matuszczyka Osiedla XXX-lecia,
– Wodzisław Śl./Matuszczyka Skrzyżowanie.

Z kolei autobusy linii nr 31 z Wodzisławia Śl. do Bukowa przez Pszów, Syrynię, Lubomię i Nieboczowy będą kursowały z pominięciem przystanków Wodzisław Śląski/ 26 Marca Biblioteka i Wodzisław Śląski/Radlińska ZSZ.

Zmiany będą obowiązywać do końca wakacji.

publ. /k/
Fot. Starostwo Powiatowe Wodzisław Śl.