Światła na przejściu przy ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.

0
16
Ulica Radlińska – jak podkreśla wodzisławskie starostwo – to jedna z bardziej ruchliwych dróg w centrum Wodzisławia Śl. – Prowadzi bezpośrednio do największych osiedli w mieście, a także wyprowadza ruch w kierunku Radlina i Rydułtów. Znajduje się przy niej kilka ważnych obiektów użyteczności publicznej, m.in. szkoła oraz kościół parafii pw. św. Herberta, co powoduje, że w jej rejonie generowany jest spory ruch pieszych – wyjaśnia Wojciech Raczkowski.  
 
Na odcinku ok. 470 metrów między Rondem Nowomiejskim a skrzyżowaniem z ul. Leszka funkcjonują cztery przejścia dla pieszych, ale mieszkańcy zgłaszali swoje obawy dotyczące bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły. – Władze powiatu postanowiły wyjść naprzeciw tym potrzebom i zainstalować na pasach znajdujących się na wysokości SP nr 10 sygnalizację świetlną – podkreśla rzecznik.
 
Sygnalizację świetlną wykona firma Sygnały Sp. z o.o. z Rybnika, która złożyła najkorzystniejszą ofertę wynoszącą ok. 67,5 tys. zł. Światła mają być gotowe do połowy września, ale na prośbę członka zarządu powiatu Leszka Bizonia prezes firmy Łukasz Niesłańczyk zadeklarował, że o ile nie wystąpią żadne problemy po stronie zakładu energetycznego, to sygnalizacja zostanie uruchomiona jeszcze przed 1 września.
 
/j/