Wodzisław: Skorzystaj z „Karty Młodego Przedsiębiorcy”

4
21
Powiat wodzisławski: Karta Młodego Przedsiębiorcy

Program "Karta Młodego Przedsiębiorcy" w powiecie wodzisławskim oficjalnie wystartował pod koniec kwietnia. Jego założeniem jest promowanie przedsiębiorczości wśród osób do 30. roku życia. Na udziale w nim zyskują zarówno rozpoczynający działalność gospodarczą młodzi ludzie, jak i właściciele już działających firm. Dzięki karcie, młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać ze zniżek na zakup produktów lub usług, które oferują działające na terenie powiatu wodzisławskiego podmioty zaangażowane w program. Te z kolei mają szansę nie tylko na bezpłatną promocję własnego wizerunku jako tzw. anioła biznesu, ale przede wszystkim – na pozyskanie nowych klientów.

W powiecie wodzisławskim, do programu przystąpiły już 63 firmy. Są wśród nich np. biura rachunkowe, firmy budowlane, medyczne, poligraficzne, ale też banki, Urząd Skarbowy, miasto Wodzisław Śląski czy Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Z pełną listą partnerów, którzy przystąpili do programu, można się zapoznać na stronie KMP, pod tym linkiem lub w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Michalskiego 12.

O "Kartę Młodego Przedsiębiorcy" mogą ubiegać się osoby do 30. roku życia, prowadzące działalność gospodarczą, oczekujące na dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śl. lub mające przyznaną z Banku Gospodarstwa Krajowego pożyczkę na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Karta wydawana jest na wniosek. Aby ją otrzymać, należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie KMP. Więcej informacji nt. programu można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śl., tel. 32 459 29 51, pok. 222.

publ. kk