Rydułtowy: W zbiorniku „Machnikowiec” poszukiwano zaginionych dziewczynek

0
99
Rydułtowy: Zbiornik

Otrzymane zgłoszenie o możliwym utonięciu dziewczynek potraktowano poważnie, ponieważ zaginione miały być widziane w czasie, gdy wskakiwały do wody. Ze względu na powagę sytuacji, poza jednostkami ochrony przeciwpożarowej z powiatu wodzisławskiego, w działania zaangażowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. Wodzisławscy strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlali teren, zwodowali łódź, wprowadzili rotę w suchych skafandrach wypornościowych w celu przeszukania dna akwenu oraz przeszukali linię brzegową zbiornika. Dno Machnikowca miała przeszukać grupa nurkowa z Bytomia. Jednocześnie policja ustalała dane personalne oraz adresy zamieszkania zaginionych dziewczynek.

Po czasie policjantom udało się potwierdzić, że zaginione dziewczynki znajdują się już w swoich domach, pod opieką osób dorosłych. Podjęto decyzję o zaprzestaniu poszukiwań i zakończono akcję ratowniczą.

W sumie, w działaniach ratowniczych brało udział 11 zastępów straży pożarnej (19 osób), pogotowie ratunkowe oraz policja.

kk
Fot. pixabay